Souhlasíte s používáním Cookies?


hamburger.svg Menu

E-shop | Registrace | Pomoc

00,00 Kč
kt_hlava.jpg

TECHNO-PHYSIK Komínový prostup Schräder s izolací 5 cm Ø 300

cena za 1 cm délky

Dostupnost: běžně skladem

Kód: S021320006-50

MOC: 242 Kč

MOC bez DPH: 200 Kč


Průměr:300 mm
Tloušťka izolace:50 mm
Značka:TECHNO-PHYSIK

Ke stažení:

200 Kč (242 Kč vč. DPH)Bezpečný způsob prostupů stěn, stropů a střech. Ideální pro všechny domy v dřevěné konstrukci.

Stěnové, stropní a střešní prostupy pasují všude tam, kde je třívrstvý komín veden přes komponenty z hořlavých materiálů. Díky provedení s novou izolací ze skelných vláken dosáhne několikanásobně vyššího izolačního účinku než obvyklé materiály – například minerální skelná vata. Toto zvláštní složení umožní vedení vnější stranou zdi, stropem, nebo střechou a nevadí styku s hořlavými materiály.

Dřevostavby se těší stále větší popularitě. V jejich konstrukci je potřeba věnovat více pozornosti jejich protipožární ochraně. Speciální ochranná opatření jsou potřeba zejména tehdy, pokud je instalováno topné zařízení, nebo kamna. To platí především v případě, pokud je připojení tepelného generátoru na komín realizováno přes stěnu. V tomto případě zaručuje Schader pro průchody stěnou, stropem a střechou nejvyšší bezpečnost. K instalaci musí být vyřezán otvor do dřevěné stěny příp. stropu a poté stěnový prostup vložen a upevněn. Zakončení tvoří Thermax SL přední deska, která slouží také jako tepelná ochrana a clona záření. Nakonec se ještě pro odtah spalin postará kompletně uzavřená a tvarově zaoblená nerezová rozeta.


Schräder stěnové, stropní a střešní prostupy ve vzduchotěsném provedení

Stěnové, stropní a střešní prostupy Schräder jsou vhodné i pro použití jako vzduchotěsná průchodka pro odtah spalin pro nové budovy, budovy s ventilačním systémem, nízkoenergetické a pasivní domy. Díky sestavě připojení na stěnu lepené vysokoteplotním lepidlem, nabízí stěnové prostupy vzduchotěsné zakončení s parotěsnou obvodovou vrstvou budovy.


Stěnové, stropní a střešní prostupy jsou schváleny a certifikovány německým Institutem pro stavební techniku v Berlíně pod číslem Z-7.4-3408.